4 Haziran 2012 Pazartesi

Can'dan anneye mektup: Sevgili anneciğim... (Bu kardeş nereden çıktı?)

Canım annem,
Seninle 3 senedir koyun koyunayız. Emzirdin, uyuttun, parka götürdün, zıpladın, kitap okudun, yemek yedirdin.. Kızdın, sevdin, sevindirdin, yatıştırdın, sakinleştirdin, büyüttün.. Yani 3 senedir sadece "benim" annemdin!

Şimdi evde adı Ege olan minnacık bir şey var. O'nun da annesiymişsin, tuhaf.. Halbuki "hep ve sadece benimdin". Şimdi ikiye mi bölüneceksin? Artık benim daha az mı annem olacaksın? Benim yerime onu mu seveceksin? Çok soru var aklımda, bazılarını ben bile bilmiyorum..

Sabah bakıyorum kucağında, akşam bakıyorum memende, onunla da konuşuyorsun, saçını okşuyorsun. Bir de sanırım o da oğlan, ona da "oğlum" diyorsun.. Bir bendim evdeki "oğlum" Ege gelene kadar..

Şimdi biraz karmaşığım. Ege'yi seviyorum, cidden.. Yani galiba.. Oyun falan oynanmıyor ama sevimli.. Kendimi onu öperken ve sarılırken iyi hissediyorum.

Sonra ne oluyor birden anlamıyorum, daha sert dokunmak, itmek ve bazen de vurmak geliyor içimden.. Ege'ye mi kızıyorum acaba? Yoksa sana mı? Hımm biraz da korkuyor olabilirim.. Belki biraz da kırgınımdır sana..

Yani senin anlayacağın benim yaptığım şeyler, verdiğim tepkiler bu ara biraz karman çorman olabilir (sen de biraz öylesin sanki, bir gün gülüyorsun, bir gün ağlıyorsun, anlamadım neden :)) )..

Aslında büyük bir "kayıp" yaşıyorum. Normal bir kayıp, baş etmesini bilemediğim bir kayıp. Yas tutuyorum, izin ver.. Hemen kızma bana. Kendini benim yerime koy. Geçen gün okuduğun makale ne diyordu: "En büyük aşk acını düşün, 1000 ile çarp"... Ben aşk acısı falan henüz bilmiyorum. Ama "acı" çektiğim kesin..

Büyümemi isteme bir an önce..
Ege doğdu, Ege daha bebek, ama benden de bir "kardeşi olan çocuk" doğdu.. Ona da iyi bak..

Sevgiler,
Oğlun Can

6 yorum:

 1. Oyyy, kıyamam ben ona! Demek o kadar acı çekiyor ha, yavrum benim..

  YanıtlaSil
 2. oyy kuzum! ağlama :) siz geçtiniz buraları yaw :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok valla geçilmiyor öyle kolay oralardan. Ben arada bir dönüp geri gidiyorum. İkisi de bebek bir de hala!

   Sil
 3. of seçil ya öyle güzel anlatmışsın ki... Arca bu aralar aynı dediğin gibi davranıyor üstelik söz konusu kardeş değil kuzen. onu anlamama yardımcı oldun, teşekkürler arkadaşım,
  sevgiler

  YanıtlaSil