25 Nisan 2011 Pazartesi

Yaza yaza yaz geldi :)

Ya da yazmaya yazmaya bahar bir türlü gelemedi :)
"Yazmazsam olmaz" dediğim yüzlerce şeyden aklımda olanları listeleyerek başlamak istiyorum :)

Son 10 gündür dil gelişimi tavan yaptı! Kelime sayısı, kullandığı kelimeler, eylem bildiren kelimelerde muhteşem bir artış var! Sürekli, "giy", "tut", "in", "tak" modunda. Esas arada yakaladığı kelimeleri tekrar edişi çok komik oluyor :)

Sayı saymaya başladık, ardışık olmasa da çok tatlı: biii, içiii, dööttt, aytıııı :)

Geçen gün beni ağlatan hali ise hep gözümün önünde. Anne baba yatağında boğuşmaca oynarken birden gelip babasını ve arkasından beni gelip iki yanağımızdan öptü. Hem de bir yanağı öptükten sonra eliyle çenemizi tuttu, yüzümüzü çevirdi ve diğer yanağı öptü :) O kadar şefkat ve sevgi gösteriyor ki bu ara, gözlerimiz hep dolu dolu :)

Bir de hastalık atlattık 2 hafta önce. Hiç anlatmak bile istemiyorum. Geçti bitti diyelim :)

Yaz için heyecanlıyız. Zira bahçe, hortum ve banyo en sevdiği oyun alanları. Şöööyle bırakayım oynasın saatlerce.

İnsan nasıl büyüdüğüne hayret ediyor! Her şey o kadar hızlı akıyor ki, küçülen kıyafetlerini bırakamıyorum sanki büyümesini yavaşlatmak istermiş gibi...

3 yorum:

 1. aynen!! boyundan göbekten geren penyeleri hala ısrarla giydiriyorum demek sebebi buymuş:) demek yalnız değilmişim:) bloglar açıldı galiba değil mi? epeydir yoktunuz?

  YanıtlaSil
 2. Geçsin bitsin bu hastalıklar, şöyle suyla rahat rahat oynayacakları günler gelsin, geçmiş olsun can eriğine. Tatlı kuzu:)En ufak bir sevgi gösterileri bile bizi bizden alıyor, mutluluktan kanatlanıyoruz:)

  YanıtlaSil
 3. sevgili can, öncelikle geçmiş olsun, geçsin bitsin. biliyoruz ki anne çok yoğun ve yazmaya vakit kalmıyor. ancak duru bu blog üzerinden gelecek bölümlerin fragmanını izliyordu, oysa şimdi bilgi eksikliğinden muzdarip durumdayız. annene iletirsin,
  sevgiler,
  :)

  YanıtlaSil