27 Aralık 2009 Pazar

Evimizin herşeyi & gece uyanmaları & gece emzirme durumlarıBugün güzel bir gün. Kuzenimizin 46. gün kutlamasına gittik :) Kocaamaann oldu :)
Evimizin her şeyi ise biraz mızık bir gününde olmasına rağmen sabah İkea'da pek eğlendi..

Şimdi son iki postu toparlayalım önce: Bir kere ankette de görüleceği gibi, gece hiç uyanmayan bebek oranı en düşük, 2-3 kez kalkan bebek oranı ise en yüksek. Analiz yeteneğim çok yüksek olmasa da hesaplarıma göre :), bebeklerin büyüüükk bir çoğunluğu gece uyanıyor.

Zaten esas mesele bu değil. Gece uyandıktan sonra ne olduğu. Emziyoruz sanırım sıklıkla. Eğer anne bununla baş edebiliyorsa çok da dert değil deniyor. Ama gece sık kalkmalar anneyi yoruyorsa o zaman en sık karşımıza çıkan yöntem, aşamalı ağlatma metodu. Giderek azalan dakikalarda ağlamayı hedefleyerek bir çok aile gece boyu uyumaya geçebilmiş.

Şimdi burada bizde son durum şudur:

1.Anne bu ara biraz yorgun, gece 45 dakikalık ağlamaya kalbi dayanacak durumda değil.
2.Anne bu ara biraz yorgun, emzirip uyutmak kolayına geliyor.
3.Anne bu ara biraz yorgun, teknik tutmazsa morali çok bozulabilir.

Bu nedenle erteliyorum efendim, "her bebek zamanı gelince kesintisiz uyur" isimli melodide gözlerimi kapatıyorum, keza anne hem yorgun hem uykusu var..

Not: "Bakıcı seçerken püf noktaları" diye bir yazı yazacağım günlerdir, bizim abla başlayalı ay olacak yazacağım inşallah...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder